w 2014 roku dotarliśmy tam, gdzie niewielu motocyklistów miało okazję bywać. Przejechaliśmy fascynującą część Jedwabnego Szlaku, odkrywając na nowo jak ważną rolę odegrał w dziejach naszego świata. Poczuliśmy się jak karawana przemierzająca dawbe szlaki łączące Wschód i Zachód. Poczuliśmy smak piasku pustyni Kara-Kum, chłód śniegów Tienszan, zobaczyliśmy wschód słońca nad stepem i usłyszeliśmy jak brzmią fale morza Kaspijskiego. Zobaczyliśmy legendarne miasta Temurlana i dotknęliśmy historii bliższej – czasów II wojny światowej, komunizmu i współczesnego odrodzenia.Zachwyciły nas cuda natury ukryte na krańcach Europy i Azji. Wspólnie dzieliliśmy trud i szczęście, jakie daje jazda na motocyklu w krainach gdzie granicą jest tylko horyzont.

Przygoda na Jedwabnym Szlaku czeka na każdego odważnego, który chce się na nią wybrać. Z góry jednak uprzedzamy – trzeba będzie się pogodzić z wieloma niedogodnościami. To trasa, na której często będzie bardzo ciężko. Plan podróży zakładał, że każdego dnia przejedziemy od 300 do 600 km – w rzeczywistości pokonywaliśmy czasem ponad 800. Wiemy, że to trudne, a czasem niewykonalne. Poznaliśmy prawa Murphy’ego: kiedy 3 dnia wyprawy łamie się rękę wydaje się, że wszystko stracone. Ale zawsze należy walczyć o swoje marzenia. Nam się udało. Zapraszamy na naszą historię.
W 2014 roku jako zespół: Janusz, Stojan, Malina i Kasia:

Poniżej znajdziecie plan naszej podróży. Na pozostałych stronach „Kraje” i „Jedwabny Szlak” pokazaliśmy, czego możecie oczekiwać. W “Narzędziowni” znajdziecie informacje o naszym ekwipunku. Na stronie “Zespół” dowiecie się kto jedzie z nami, a kto wspiera nas, aby ta wyprawa mogła się udać.

Tutaj wszystko to łączy się w jedną całość – w projekt Silk Road Adventure. 

Etap 1 – Polska – Litwa -Łotwa

Etap 2 – Rosja

Etap 3 – Kazachstan 

Etap 4 – Kirgistan – Tadżykistan

Etap 5 – Uzbekistan – Turkmenistan

Etap 6 – Kaukaz

Etap 7 – Turcja

Etap 8 – Bułgaria – Serbia – Węgry – Słowacja – Polska